Skip to content

Benvinguts a la casa de qui creu en la capacitat de l’urbanisme com a eina
transformadora per aconseguir una societat més justa.

 

Benvinguts a la casa de qui creu en la capacitat de l’urbanisme com a eina
transformadora per aconseguir una societat més justa.

 
QUI SOM
L’AAUC és l’Agrupació dels Arquitectes Urbanistes de Catalunya, vinculada al Col·legi d’Arquitectes de Catalunya.

Creada l’any 1989, ara fa 34 anys.

Reuneix els professionals que poden servir a les demandes i necessitats de la societat des dels camps de l’urbanisme, l’ordenació del territori i el paisatge.
És un espai de contrast de coneixements i experiències. Des dels seus orígens, la preocupació, el debat, la reflexió sobre molts temes on el paisatge ha estat present.

Missió

Creu en la relació directa entre urbanisme i societat, i en la capacitat de l’urbanisme com a eina transformadora per aconseguir una societat més justa, igualitària i democràtica.
– Com a conseqüència, vol comunicar la feina de l’urbanista des d’una perspectiva més pedagògica.
– Es preocupa pel benestar de totses aquelles que exerceixen la professió de l’urbanisme, en totes les seves especialitats.
– Vol ser un espai d’acollida i recolzament, d’ajuda i suport, per a tots/es els/les professionals del sector.

Valors

Com
funcionem?

L’agrupació consta d’una Junta, un equip d’urbanismes que de manera voluntària es reuneixen un cop cada mes. 
Manté contacte amb el Col·legi d’Arquitectes de Catalunya per comptar amb el seu suport en totes les activitats que organitza.

Junta Executiva

L’agrupació consta d’una Junta Executiva formada per un equip d’arquitectes urbanistes que de manera voluntària es reuneixen un cop cada mes. Manté contacte amb el Col·legi d’Arquitectes de Catalunya per comptar amb el seu suport en totes les activitats que organitza.

QUI SOM
QUI SOM
QUI SOM
QUI SOM
QUI SOM
QUI SOM
QUI SOM
QUI SOM
QUI SOM
QUI SOM

Junta Directiva

JAVIER ALARCÓN
– Director de l’Àgora
RICARD ANTONI CASADEMONT
– Demarcació de Barcelona
CAMIL QUERALTÓ
– Demarcació de Barcelona
GIL CASALS
– Demarcació de Comarques Centrals
JOSEP RAVENTÓS
– Demarcació de Terres de l’Ebre
JOAQUIM GINESTA
– Demarcació de Girona
OSCAR MASOT
– Demarcació de Lleida
LUIS GARCÍA-OTEYZA
– Demarcació de Lleida
JOAN MARQUET
– Demarcació de Lleida
JUAN MANUEL ZAGUIRRE
– Demarcació de Tarragona

JAVIER ALARCÓN – Director de l’Àgora
RICARD ANTONI CASADEMONT – Demarcació de Barcelona
CAMIL QUERALTÓ – Demarcació de Barcelona
GIL CASALS – Demarcació de Comarques Centrals
JOSEP RAVENTÓS – Demarcació de Terres de l’Ebre
JOAQUIM GINESTA – Demarcació de Girona
OSCAR MASOT – Demarcació de Lleida
LUIS GARCÍA-OTEYZA – Demarcació de Lleida
JOAN MARQUET – Demarcació de Lleida
JUAN MANUEL ZAGUIRRE – Demarcació de Tarragona

Agrupats i agrupades

L’AAUC segueix funcionant gràcies a les aportacions dels nostres agrupats i agrupades, que a data 16 de desembre de 2023 són:

ADEMÀ I ALCOVER ORIOL
ALARCÓN CARBÓ JAVIER
ALARCÓN GONZÁLEZ RICARDO
ALAVEDRA I TORRELLA LLUÍS
ALBESA I PONCET JOAN
ALDOMÀ SANTASUSANA MARIA CRISTINA
ALEGRÍ I SABATER VICTOR
ALIÓ I RADUÀ JOSEP
ALSINA I RULL JORDI
ALTIMIRAS BIELSA ONA
ÁLVAREZ BARCIAL ADRIÀ
ALVAREZ FRANCISCO CARLOS
ALVARIN I ALVAREZ RAÚL
AMAT I SERRANO MARIA ELENA
ANTORN I MONSENY EDUARD
ARGELICH I GIRONÉS RAFAEL
ARRANZ AURRE KERMAN
ARTIGAS I MASDEU JORDI
AYUSO I CASALS PERE
AZABAL MARTIN ALBA
AZPIROZ DE ACHAVAL JULIA
BADAL I VALLS MIQUEL M.
BADIA I FONT JOAN
BADIA I MUNS GEMMA-ROSA
BADIA RODRIGUEZ MARIA LUISA
BAGUENA I MARANGES CARLES
BALAÑÀ I COMAS FRANCESC
BALLIANO GHIGLIONE MARCELA
BARBA I BOADA FERRAN
BARBAL I SABARICH IMMACULADA
BARCELÓ I PUIG ANNA
BARRETO EXPÓSITO DAVID
BARRIGA DIAZ LORENA
BASILIO BELCHÍ SERGIO
BATLLE I DURANY ENRIC
BATLLE I SOLÉ PAU
BEGUER I JORNET MÒNICA
BELLÉS I JUAN NATÀLIA
BELTRAN I MIRAS RAÚL
BERRA SANDIN MIKEL
BISQUERT I BAIXAULI PABLO
BLÁZQUEZ BOYA JOSÉ M.
BONET I DURA JOAN MIGUEL
BORRÀS I BASTEIRO MARTÍ
BORRÀS I PLANA AGÀPIT
BOSCH I AGUSTÍ RAMON
BOSCH I ARAGÓ MANEL
BOSCH I GENOVER CARLES
BOVY TINIE ARTHUR
BRAU I RIUS ASSUMPTA
BUHIGAS SAN JOSÉ MARIA
BUNYESCH I MARTIMPÉ MARTA
BUSQUETS I RAVENTÓS JAUME
BUSQUETS I ROSICH CARLES
CABA I ROSET JOAN
CABARROCAS I SALVADORMARIA DEL MAR
CALVET I MULLERAS LLUÍS
CALVO L’ORANGE ADRIÀ
CAMA I TORRELL ALEIX
CANAL I VILALTA JOAN
CANOSA I MAGRET XAVIER
CARBASSA I TORRES PILAR
CARBONELL AGUILERA MARC
CARBONELL I CURELL JORDI
CARLES I ROQUÉ JOAN
CARNÉ I CABRÉ JAUME
CARRACEDO GARCÍA-VILLOASLCBAR MIGUEL
CARRERA I AHIS MÒNICA
CARRERA I ALPUENTE JOSEP M.
CASADEMONT I ALTIMIRARICARD ANTONI
CASAJOANA I SALVÍ PERE
CASAJOANA I SINGLA PERE
CASALS I COLL JOAQUIM
CASANELLAS I MONTSERRCAATRELES
CASANOVAS I MATHEU RAMON
CASTAÑO OREJA JOSÉ IGNACIO
CASTARLENAS RABASSA MAR
CASTELLÀ FUSTÉ ELENA
CASTELLS I JORDANA SUSANA
CASU MARCO
CATALÀ I TORRAS GERMAN
CENTELLA GURMACHES NATALIA
CERVERA ALONSO DE MEMDIANRAINA
CHIES I SEGURA IGNASI
CISTERNA ARIAS DIEGO
COFAN I AMIEL CAMIL
COLL I FULCARÀ JAUME
COLOMÉ I MONTULL NÚRIA
CONTI I MAQUEDA JOSEP
COROMINAS I NOGUERA ESTEVE
COROMINAS I ROVIRA XAVIER
CORRAL ORTEGA MIGUEL
CORTELLARO STEFANO
CORTINA RAMOS ALBERT
CRESPO I NOMEN SÍLVIA
CROSAS I ARMENGOL CARLES
CRUZ GALLACH HELENA
CRUZ TRULLÀS ORIOL
CUESTA HIDALGO ALEJANDRO
CUSPINERA I FONT LLUÍS

DANIELOVA KRALEVA TEODORA
DE PAAUW SOLÉ ROBERT om
DEDÉU I ROSELL JOSEP M.
DIAZ AMENEIRO PURIFICACIÓN
DÍEZ MARTÍNEZ NÚRIA
DOMINGO I CLOTA MIQUEL
DUATIS I PUIGDOLLERS JORDI
DURÓ I PIFARRÉ JAUME
EIZAGUIRRE I GARAITAGOFIRTIAANCESC-XAVIER
ELIA HERNANDO NAVARRO
ESCAMEZ GARCIA ALEJANDRO
ESCOLÁ I CARRERAS EDUARD
ESCRIBÁ I SERRA JOAN
ESPINÓS I OLIVÉ CARLES
ESQUINAS ZARAGOZA PAULA
ESTAPÉ I ESPARZA ANTONI
ESTEBAN I NOGUERA JULI
ESTEVE GÜELL MARIA DEL MAR
FALCÓN I GONZALVO LLUÍS
FANÉ I TORRENT MIQUEL
FENOY I PALOMAS EDUARD
FERNÁNDEZ DE LA REGUEARLAF RI EMDARCH
FERNÁNDEZ MIRÓ LAURA
FERRER GUASCH MARIA REMEI
FERRER I AIXALÁ AMADOR L.
FONT I ARELLANO ANTONI
FONT I BEL JORDI
FORTUNY I CASTELLET JOAN-JOSEP
FRAMIS FARGAS JAVIER
FRANCO I MUNTANÉ MARIÀ
FREIXA I PUIG JOSEP
GABAS I GONZALO LLORENÇ B.
GABÀS I MASIP MARIA ARES
GADEA I BORGUÑÓ XAVIER
GALEOTE FREIJO OSCAR
GALIANO I BALDOMÀ CLARA
GALISTEO RODRÍGUEZ EMILIO BONIFACIO
GARCÍA ANDUIZA MARTA
GARCÍA I CATALÀ RAFAEL
GARCIA MOYA ALBA
GARCIA-FRAILE PUEYO OSCAR
GIL-VERNET I HUGUET ÀNGELS OM
GIMÉNEZ CORRONS EVA
GINÉ I MACIÀ MONTSERRAT
GINESIO ANECHINA CLAUDIA OM
GÓMEZ LLABRÉS MARIA
GONZÁLEZ BASCHWITZ JOSÉ
GONZÁLEZ BEREZIARTUAMADALEN
GONZÁLEZ BRUNAT MERCEDES
GONZÁLEZ I NEBREDA PERE
GONZÁLEZ I SIGÜENZA NOELIA
GONZÁLEZ MONTALVO ANTONIO
GRANELL I MARCH JORDI
GRANELL I SIMEÓN ISABEL
GRANOLLERAS I CASTELLÓ AMALIA
GRAS IÑIGO JOSE ANTONIO
GRATACÓS I SOLER LLUIS
GRAU I FONT CARLOS
GRAU I ROCA MANUEL
GRENZNER MATHEU CLARA
GUASCH I FORT LLUÍS
GÜELL I ROCA JOAN-BAPTISTA
GÜELL I ROTLLAN JAN
GUERRA I LÓPEZ FRANCESC XAVIER
GUERRERO BLANCO CARLA
GUILLÉN I SOLEY LAIA
GURI MASVIDAL MARIA-TERESA
HERRERO CANELA LOLES
HOSTA I PRIVAT MONTSERRAT
IBÁÑEZ DE SUS ALBERTO
ISMAEL I SEGARRA LAURA
JANSANA I VEGA ANTONI
JIMÉNEZ CARMONA MARIO EUSEBIO
JORNET I FORNER SEBASTIÀ
JOVER ARMENGOL AGUSTÍ
JUAN I LLUÍS SANTIAGO
JUVÉ I MORILLO ROBERT
LABASTIDA I AZEMAR FRANCESC DE P.
LAGUNA CANO LLUIS
LEON I MUSSONS FSC.XAVIER
LLOP I TORNÉ JOSEP M.
LLOP TORNÉ CARLOS JUAN
LLORT I CORBELLA JOAN
LLOVET MONTARDIT SAMUEL
LLUIS I GINOVART JOSEP
FRANCISCO LÓPEZ I VILÀ JOAN
LÓPEZ MIRÓ CIRA
LÓPEZ PAVÓN FRANCISCO
LÓPEZ-GRADO I PADRENYSERGI
MACABIAU SEBASTIEN JEAN MARC
MAGNANTE GIULIA
MAIMÓ I DOMINGO MAGDALENA
MAMPEL CAVA ALBERT
MANUBENS GIL PERE
MARCELO MARTÍ DANIEL
MARCHANTE HUESO ELISA
MARGALEF I TORNÉ SUSANA
MARISTANY I JACKSON LORENA
MARTÍ I FALIP ANTONI
MARTIN CASTAÑO FRANCESC

MARTÍNEZ I VALLMITJANAENRIC
MAS I ARTIGAS SÍLVIA
MAS I BOLDÚ VALERI
MAS IBAÑEZ SARA
MAS TUDÓ LAURA
MASFERRER JULIOL MARTA
MASNOU I MORERA M.JOSÉ
MATA I DUMENJÓ EULÀLIA
MATAS I ESTANY MIREIA
MATEOS DE LA HIGUERA IA MMAÈRLITAÍNEZ
MATILLA AYALA JAVIER
MELÉNDEZ I PLUMED MARÍA-ISABEL
MESALLES I CAMI JOAQUIM
MILÀ I ROVIRA JOSEP M.
MIQUEL LÓPEZ MARTA
MIR I TEIXIDOR ENRIC
MIRA I LOZANO MARIA TERESA
MOLIST PUJADAS LAIA
MONTAÑA I JOSA PERE
MONTIEL DÍEZ JUAN CARLOS
MONTORO I CHINER FRANCESC-XAVIER
MORELL DELTELL MIQUEL
MORO DOMINGO ANTONIO
MOSTO ZAVALA PALOMA
MOYA I SEGURA SUSANA
MULATTI FIGUEROA PAULA
MUÑOZ HERNÁNDEZ FIDELA
MURGUI I LUNA JOAN-JOSEP
NADAL I CASAPONSA MARIA-DOLORS
NAVARRO GARCIA M ASSUMPTA
NUÑEZ I MARTINEZ JORDI
NUÑEZ MALAVÉ SANDRA
OLLÈ I CODERCH ALFONS
OLLER I BONDIA FRANCESC XAVIER
ORTÍN I MESEGUER JOSEP
PABÓN HEBILLA DIEGO
PAEZ GIL SANDRA
PÁEZ I BERGA JOAN-ANTONI
PALLEJÀ I ELIAS JOAN
PÀMIES I MASCAREÑAS MONTSERRAT
PAMPOLS I CAMATS DAVID
PANOSA I DOMINGO SALVADOR
PARÉ I VALLE ENRIC
PARERA I COROMINAS DOMÈNEC
PARÍS I SARDÁ JACINT
PASCUAL I JORDI AINA
PASTOR NICOLAU MARIA MONTSERRAT
PAYTUBÍ PEREIRA MIQUEL
PEDEMONTE I GONZÀLEZALBERT
PENALVA HALPIN KEVIN
PERALTA FERNÁNDEZ JORDI
PERALTA PUIG FRANCISCO ANTONIO
PEREMIQUEL I LLUCH FRANCESC
PÉREZ FRANCO MARTA
PÉREZ LAMAS CARLOS
PIE I NINOT RICARD
PIÑOL I CORT ANTONI
POGGI NARVÁEZ OSCAR
POMAR I MARIN ÀNGEL-MANUEL
PONSATÍ I CAÑO PERE
PONT I CANUDAS JORDI
PORCAR BADAL ABEL
PORQUERAS ROMA LAURA
PORTA I VIDAL FREDERIC
PUERTAS PUJADAS INES PILAR
PUJOL I NIUBÓ ANTONI
QUERALTÓ I VENTURA CAMIL
QUESADA SERRANO ALEXANDRA
QUIÑONES PUJADAS SERGI
RAFART DEGRACIA ROSA
RAGUES I MUÑARCH FRANCESC
RAURELL I BERNADÀ JACINT
RAVENTÓS I DURAN JOSEP
RAYA MARCOS IRENE
RECIO HEREDIA JUDITH
REIG LLAMAS ALBA
REMOUÉ BRUNO
RENDÉ I MATEU ANNA
RIBERA I MESTRES JOAN
RIERA GUAL ORIOL
RIPOLL I PIÑOL CECÍLIA
RIUS I OLIVA JOAN RAMON
RIUS VERDAGUER LORENA
RIVERO I ZAMORA LARA
ROA I LÓPEZ MIQUEL
ROCA CASTELLS MONTSERRAT
ROCA FARRÉ CRISTINA
ROCA I CLADERA JOSEP
RODRÍGUEZ CAMBRES FRANCISCO JAVIER
RODRÍGUEZ I VILLAESCUSA EDUARD
ROGENT I ALBIOL JORDI
ROIG I CORTÈS CLARA
ROIG I JOVER NARCÍS
ROIG I MONTAGUT ENRIC
ROIG I NOLLA DANIEL
ROMAN VIÑAS XAVIER
ROMERO I SABÍ JORDI
RUBERT DE VENTÓS MARÍA
RUFACH I FORNONS VICENÇ
RUISÁNCHEZ I CAPELÁSTEMGAUNI MANUEL
RUIZ LÓPEZ MIRIAM

SABATÉ BEL JOAQUÍN
SAGARRA I TRÍAS FERRAN
SALES BRAULIO ELISENDA
SALES I TORRENT XAVIER
SALINAS I MOLINA JOSEP M.
SALLAS I PUIGDELLIVOL JOAN CARLES
SALVÀ I ROSELLÓ ISABEL
SÁNCHEZ OBAYA RICARDO SAÚL
SÁNCHEZ TORRES PEDRO MIGUEL
SANS I CAMPS MIREIA
SANTIAGO ELORRIAGA JOKIN
SANZ I PALAU HELENA
SANZ OLIVER JUAN
SARDÁ I FERRÁN JORDI
SERRA I AMENGUAL PERE
SERRA I SOLÉ LLUÍS-MIQUEL
SERRA JUNCOSA CRISTINA
SERRA URETA ORIOL
SISÓ I ALMIRALL RAMON BARTOLOMÉ
SISTERNAS I TUSELL MARIA
SODUPE I ROURE MIQUEL
SOLÀ I BUSQUETS PERE
SOLA I CLUA GEMMA
SOLÀ I FONT JOAN
SOLÀ-MORALES I CAPDEVJIOLASEP M. DE
SOLÉ BLASI ROSA ALEGRIA
SOLÉ I FIGUERAS MERITXELL
SOLÉ I VIDAL FRANCESC-XAVIER
SOLER BAGES LAIA
SOLER MAMPEL GISELA
SOSA GARCÍA OMAR
SUST I FATJÓ FRANCESC-XAVIER
TEIXIDOR COSTA ARNAU
TEJERO I GIL LLUÍS
TENA I ROFES SÒNIA
TENEZ I YBERN VICTOR
TOMAS CENTRICH CRISTINA
TORRAS I GENÍS MONTSERRAT
TORRAS I OLIVERAS GEMMA
TORRAS I TORRA JOSEP
TORRE I MONMANY JESÚS-GENARI DE LA
TORRES I MONTAGUT RICARD
TORTAJADA GARCÍA FERNANDO
TRIBÓ I BOIXAREU CARMEN
TROIANO PIERPAOLO
UBASART I PEDRALS JOSEP
ULLA I FERNÁNDEZ ANGELS
UMBRÍA I FONT CARME
URIZ FINA FERNANDO
USÓN GUARDIOLA EZEQUIEL
VALLHONRAT I ESPASA JORDI
VALLMITJANA ALTIMIS MONTSERRAT
VALLRIBERA I MIR MANUEL
VALLS I PORCEL JOAN
VALS I ORTEGA ALBERT
VÁZQUEZ I BOSCH ANTONI
VÁZQUEZ I BOSCH MANUEL
VAZQUEZ UTZET ALICIA
VÁZQUEZ UTZET GEORGINA
VENTURA I TEIXIDOR FRANCESC
VENTURA PERICOT PAU
VICIOSO BALFAGÓN ANTONIO DE P.
VICTORIA PLANAS CARLOS
VIDAL I CASANOVAS EUGÈNIA
VIDAL I PALET PERE
VILÀ I CUBÍ AGUSTÍ
VILA I TONEU JORDI
VILADOT SOLÉ ALBERT
VILANOVA I CLARET JOSEP MARIA
VILLARONGA I LLOVERA JOAQUIM
VINYES I BALLBÉ ROSINA
YÁÑEZ I CASTRO ENRIC

El nostre Reglament

L’Agrupació està vinculada al Col·legi d’Arquitectes de Catalunya, i es va constituïr segons el que és previst a l’article 15 dels Estatuts col·legials.